Председателят на Комитета на Държавната дума за финансовия пазар заяви, че споразумение за валутата на БРИКС може да бъде постигнато през 2023 г., тъй като страните от алианса увеличават усилията в посока дедоларизация, за да се откажат от зависимостта от американския долар.
Анатолий Аксаков, председател на комисията на Държавната дума по въпросите на финансовия пазар, обсъди валутата на БРИКС и тенденцията за дедоларизация в сряда в пресцентъра на „Парламентарни вестници“, издание на Федералното събрание на Руската федерация.
Аксаков очаква дялът на щатския долар в международната търговия да намалее, отбелязвайки, че американците, които продължават да унищожават стойността на долара със собствените си ръце, показват на целия свят, че доларът се използва за политически цели.
Той заяви:
Свързвайки икономиката и валутата си с политиката, САЩ на практика подкопават основите на своето господство. Сигурен съм, че дялът на долара в световната търговия непрекъснато ще намалява.
Руският депутат добави, че сега се търсят някакви колективни валути, подчертавайки, че обсъждането на тази тема вече е включено в дневния ред на страните от БРИКС.
Аксаков заяви още, че макар преговорите да са в ранен етап, споразумение може да бъде постигнато през 2023 г.
Страните от БРИКС увеличават усилията си спрямо дедоларизация и в момента работят за създаването на обща валута, която да намали зависимостта им от щатския долар.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Изкуствен интелект прогнозира цената на Етериум
Заместник-председателят на Държавната дума Александър Бабаков заяви миналия месец, че валутата на БРИКС се очаква да бъде обсъдена на следващата среща на върха на лидерите през август.
Икономическият блок също така настоява да разшири глобалното си влияние. Руски депутат заяви тази седмица, че Русия активно обсъжда разширяването на БРИКС със страните членки.
Досега 19 държави са подали молба за присъединяване към групата официално или неoфициално. Според мнозина обаче валутата на БРИКС ще подкопае господстващото положение на американския долар.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
Дано по бързо пропадне скапания долар и сащ да си намерят майстора , стига са налагали и натрапвали ,че са господарите на света