"Аржентина няма да влезе в БРИКС", заяви Диана Мондино, кандидат за поста министър на външните работи на Аржентина след президентските избори.
Kогато бе попитана дали страната ще се присъедини към БРИКС на 1 януари 2024 г. тя отговори негативно, заявявайки:
Не разбирам защо има толкова голям интерес към БРИКС.
На 19 ноември, десният политик Хавиер Милей спечели президентските избори в Аржентина. Той ще навлезе в длъжност на 10-ти декември. Милей защитава доларизацията на икономиката и външна политика, насочена към Израел и Съединените щати. Той също така е против присъединяването на Аржентина към БРИКС.
В момента, БРИКС включва Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка. През август по време на срещата на върха на БРИКС в Йоханесбург, Аржентина, Египет, Етиопия, Иран, Обединените арабски емирства и Саудитска Арабия бяха поканени да станат пълноправни членове на групата от 1 януари 2024 г.
Според мнозина интересът на Аржентина да се присъедини към БРИКС се дължеше на значителното глобално присъствие на блока, който обхваща 25% от сушата и малко над 40% от населението на света.
Като цяло за по запознатите е ясно, че интересът на странта да се присъедини към алианса датира от десетилетие, като Аржентина участва в срещите на БРИКС през 2014 г. и 2018 г. Именно неотдавнашните ангажименти, включително срещите с лидери от Китай, Русия и Индия, подновиха кандидатурата на Аржентина за пълноправно членство, която сега бе подкрепена от Бразилия.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.