Home

Бордът за финансова стабилност предлага прогресивни крипто регулации

17.10.2022 19:26 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Бордът за финансова стабилност предлага прогресивни крипто регулации

Съветът за финансова стабилност (FSB) публикува рамка за крипто регулиране, в която призовава за приемането на закони, съответстващи на рисковете, които крие този сектор.

Съветът за финансова стабилност е международен орган, който следи и отправя препоръки за световната финансова система.

От FSB съветват крипто регулациите да бъдат всеобхватни и еднакви във всички юрисдикции, но да целят да защитят иновациите в сектора.

В същото време съветът призна, че законите трябва да се съсредоточат върху изграждането на технологиите в сектора, взимайки пример от традиционната финансова индустрия.

Ефективната регулаторна рамка трябва да гарантира, че дейностите свързани с криптоактиви са обект на всеобхватно регулиране, съответстващо на рисковете, които те пораждат като същевременно се използват потенциалните ползи от технологията, която стои зад тях. Такова регулиране следва да гарантира равностойни регулаторни резултати, когато те пораждат рискове подобни на тези, породени от традиционните финансови дейности, обръщайки внимание на новите характеристики на крипто активите.

Регулиране на стабилните монети

Същевременно агенцията препоръчва да се регулират стабилните монети, особено след срива на Terra (LUNC) екосистемата. Отбелязва се, че създателите на политики трябва да гарантират напълно, че емитентите на стабилни монети обезпечават активите си, за да предотвратят фалит.

Да се разчита на алгоритми и арбитражни дейности не е ефективен механизъм за стабилизиране. Както се описва в доклада, много от съществуващите стабилни монети, включително Terra, не биха отговорили на взискателните правила на FSB.

След публикуването на регулаторната рамка, членовете на обществеността имат възможност да споделят своите мнения до 15 декември, като от съветът отбелязват, че целта е да се постигне съгласуваност в регулациите.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Южна Корея може да замени личните карти с дигитални идентификатори


Натиск за регулиране на криптовалутите

FSB ускори призивите си за глобално регулиране на криптовалутите като призова различните юрисдикции да си сътрудничат по работеща регулаторна рамка. Призивите бяха отправени на фона на широко разпространената през 2022 г. корекция на крипто пазара.

От съветът отбелязаха, че необходимостта от регулиране се дължи на това, че дигиталните активи не са много надеждни. Според органа криптовалутите не са надеждно средство за съхранение на стойност, поради което е необходимо “стабилно регулиране”.

Доста юрисдикции разкриват проекти за регулиране на сектора, водени от Европейския съюз и Съединените щати. Неотдавна ЕС прие законите за пазарите на крипто активи (MiCA) за управление на крипто пространството.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Индия ще разработи цялостна рамка за крипто политика до септември

Централната банка на Индия, Резервната банка на Индия (RBI) заедно със Съветът за ценни книжа и борси на Индия (SEBI) си сътрудничат с междуведомствена група за разработване на цялостна политика за криптовалутите.

26.07.2024 8:00 2мин. четене

Австралийска банка забрани плащанията към крипто борси

HSBC Австралия въведе забрана за плащания към борси за криптовалути от 24 юли 2024 г.

25.07.2024 15:00 1мин. четене

Южнокорейският регулаторен орган се насочва към топ крипто борсите

Службата за финансов надзор на Южна Корея (FSS) призова петте най-големи крипто борси в страната – Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit и Gopax, за да разгледат неотдавнашните увеличения на таксите на фона на новите регулации.

24.07.2024 21:30 1мин. четене

Американски сенатор се противопоставя на предложения от Байдън 30% данък върху електроенергията за добив на Биткойн

Сенатор Синтия Лумис се противопостави на предложения от администрацията на Байдън 30% данък върху електроенергията, използвана от Биткойн миньорите.

24.07.2024 20:30 1мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.