Начало » Други » Южна Корея може да замени личните карти с дигитални идентификатори

Южна Корея може да замени личните карти с дигитални идентификатори

17.10.2022 15:35 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Южна Корея може да замени личните карти с дигитални идентификатори

Южнокорейските власти обмислят използването на система за дигитална идентичност, базирана на блокчейн, която да се използва в правителствените и финансовите процеси.

Южна Корея планира да използва система за дигитална идентичност, базирана на блокчейн, и да замени съществуващата система за лични карти, с която светът работи в момента. Дигиталните идентификатори ще се използват в комбинация със смартфони, за да позволят лесното им използване в редица отрасли.

Дигиталните идентификатори ще позволят на южнокорейците да използват смартфоните си за множество дейности, включително за правителствени и финансови процеси. Хуан Сеогуон, икономист в южнокорейския Институт за научна и технологична политика, заяви:

Цифровите идентификатори могат да донесат огромни икономически ползи в областта на финансите, здравеопазването, данъците, транспорта и други отрасли и могат бързо да се наложат сред корейското население. Но трябва да има повече технологична оценка на риска, за да се гарантира, че опасността няма да надхвърли ползите.

Системите за дигитална идентичност или цифровите идентификатори са един от най-често изтъкваните случаи на използване на блокчейн технологията. Няколко компании и проекти са положили усилия в тази насока, включително такива като Microsoft. Тази стъпка на южнокорейското правителство обаче може би е една от най-резултатните.

Системата за дигитална идентичност е само една от многото инициативи, насочени към блокчейн, с които се занимава Южна Корея. Тя също така развива своята Web3 екосистема, което може да доведе до огромно увеличение на приходите.

Южна Корея залага на метавселената

Макар да регулира криптопазара, Южна Корея не се срамува от интереса си към някои от най-горещите тенденции в това пространство. Страната е проявила особен интерес към секторите на Web3 и метавселената.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): На каква цена ще завърши 2022г.?


Крайбрежният град Чангуон реши да пресъздаде индустриалния си комплекс в метавселената в опит да популяризира своите предприятия и продукти. Сеул също обяви петгодишен план за изграждане на копие на своя град в метавселената. Град Сеонгнам също планира да пресъздаде града си в метавселената, като се очаква цялото начинание да приключи през 2023 г.

Данъците и законите за ценните книжа са приоритет за длъжностните лица

Макар че интересът към метавселената е голям, южнокорейските власти са силно фокусирани и върху регулирането на криптопазара. Ръководителят на финансовия надзор на страната заяви, че крипто може да се считат за ценни книжа, ако отговарят на определени квалификации, което може да има огромни последици.

Данъците също са често обсъждани в страната, като данъчен план за криптопазара е отлаган многократно. При последната актуализация данъчната схема, която ще наложи 20% данък върху капиталовите печалби, надвишаващи $1,900 в рамките на едногодишен период, беше отложена за 2025 г.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Robinhood подлежи на проверка от Европейска банка – ето защо

Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.

08.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

САЩ налага мита на няколко държави: Ще реагира ли крипто пазарът?

Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.

08.07.2025 8:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Илон Мъск представи политически проект – ще подкрепи ли Биткойн?

Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.

07.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Регулаторните органи на ОАЕ отричат слуховете за Toncoin

Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.

07.07.2025 11:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.