Испанският регулатор на ценни книжа, Националната комисия за ценни книжа (CNMV) заедно с основния оператор на фондовия пазар BME и банките Santander, BBVA, BNP Paribas, CaixaBank, Commerzbank и Société Générale успешно завършиха Proof-of-Concept на това, което наркоха Fast Track Listing. Системата е създадена, за да регистрира издаването на варанти в рамките на 48 часа, процес, който обикновено отнема повече от седмица, според изявлението, публикувано и днес.
Варантите се дефинират като деривати, които дават право да се продава ценна книга на определена цена преди датата на изтичане на срока на валидност.
CNMV отбелязва, че ще продължи да проучва блокчейн технологията за национални и международни емитенти на варанти.
Докато банките по целия свят изследват блокчейн, не всички банки са готови да приемат технологията. Миналата седмица главният изпълнителен директор на BBVA заяви, че блокчейн технологията е „незряла“ и е изправена пред големи предизвикателства. Някои банки обаче вече активно осиновяват технологията – през април Сантандер пусна своята платежна мрежа, използваща Ripple ( XRP ) за потребители на дребно.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).