Неотдавна Биткойн (BTC) демонстрира значителна сила, като надхвърли границата от $38,00 за първи път от повече от година, отбелязвайки възходяща тенденция на фона на значителните събития в сферата на криптовалутите.
Интересното е, че този скок се случи на 25 ноември, което съвпадна с напускането на Чанпен Джао от Binance, най-голямата крипто борса в света.
Прозренията на платформата за блокчейн анализи Santiment хвърлят светлина върху това възходящо движение. Въпреки последвалата корекция, след този скок Биткойн достигна най-високата си стойност от 5 май 2022 г. насам.
От Santiment преписаха скока на цената на Биткойн на различни фактори, като акцентират върху значителните инвестиции, направени от 100-те най-големи адреса на Tether (USDT). Тези адреси инжектираха $1.67 милиарда на пазара за шест месеца, демонстрирайки значително увеличение на покупателната способност с 9.7%.
🐳💸 #Bitcoin reached $38.3K for the first time since May 5, 2022. Among many contributors, the top 100 largest #Tether addresses have added $1.67B in 6 months. If whale $USDT buying power continues increasing, $40K+ $BTC is likely to be around the corner. https://t.co/Ro5ZA3plvm pic.twitter.com/BXPWFMD0qP
— Santiment (@santimentfeed) November 24, 2023
Tether, известен като най-голямата стабилна монета, често стабилизира волатилния крипто пазар, а неотдавнашният скок на инвестициите от най-големите USDT адреси показва нарастващото доверие на инвеститорите.
В криптовалутния пейзаж китовете, представляващи големи крипто притежатели формират пазарните настроения и цените на активите. Анализът на Santiment предполага, че ако покупателната способност на тези USDT китове продължи да се покачва, Биткойн може скоро да премине границата от $40,000.
Въпреки това е изключително важно да се отбележи, че траекторията на пазара на криптовалути е многостранна, повлияна от регулаторни промени, макроикономически тенденции и технологичен напредък.
Що се отнася до регулациите, мениджърите на активи очакват одобрението на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), за да въведат спот фондовете за търговия с Биткойн (ETF) в Съединените щати. Това регулаторно развитие може да окаже значително влияние върху бъдещата посока на пазара на криптовалути.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.