Биткойн ентусиастите, особено дългосрочните притежатели, се наслаждават на новооткрита увереност, стимулирана от значителната 55% нереализирана печалба след срива на Terra.
Повишението на метриката LTH-NUPL до върховете отпреди срива е успокояващ знак, отразяващ устойчива основна база и осезаема промяна в пазарните нагласи към оптимизъм. Въпреки това под тази повърхност на оптимизъм се крие нюансиран пейзаж, в който звучат предупредителни нотки.
The degree of Unrealized Profit and Loss held by #Bitcoin Long-Term Holders can be measured by LTH-NUPL.
This metric reached 0.55 this week, which is meaningfully positive, and puts the average long-term investor at a 55% unrealized profit. pic.twitter.com/bua4HBLazn
— glassnode (@glassnode) January 17, 2024
LTH-NUPL служи като индикатор за печалби и загуби, както се оценява от поведението на дългосрочните инвеститори.
Неотдавнашното одобрение на ETF в САЩ допълнително усложнява сагата с Биткойн. Първоначалното ликуване беше посрещнато с отдръпване в цената на криптовалутата, която се колебаеше между $41,000 и $43,000.
Възниква критичният въпрос: дали това е обикновена корекция или предвестник на по-дълбоки промени? Отговорът, забулен в енигмата на времето, добавя допълнителен слой интрига към разгръщащата се история.
И устойчивият растеж и периодичната волатилност продължават да определят пътя на Биткойн. Бичият подтекст, подхранван както от печалбите, така и от възобновения оптимизъм, е осезаем, но преобладава чувство на предпазливост сред инвеститорите.
Стойността на криптовалутата се задържа под границата от $43,000 след пускането на спот ETF в САЩ, като институционалните инвеститори все още очакват своя сигнал да се присъединят.
Анализаторите, винаги бдителни, очакват признаци на китова активност, докато техническото напрежение остава осезаемо при прага от $42,700. По същество пътуването на биткойн през следващите месеци е разказ, който се люшка между възродената вяра и сложния гоблен на пазарната несигурност.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.