Главният изпълнителен директор на най-голямата крипто борса в света каза, че иска да помогне на Twitter да премине към следващата фаза на интернет.
В ново интервю за Squawk Box на CNBC главният изпълнителен директор на Binance Чанпен Джао каза, че инвестицията на компанията му в размер на $500 милиона в поглъщането на Twitter от Илон Мъск е в интерес на свободата на словото.
Сделката беше подготвена преди няколко месеца… Илон [първо искаше да купи платформата, след това не искаше], но ние не сме променили позициите си. Има много причини да подкрепим сделката. Twitter е глобална платформа за свобода на словото, което е изключително важно. Искаме да подкрепяме силни предприемачи. Илон Мъск е много силен предприемач. Twitter е инструмент, който аз лично използвам много интензивно, така че искаме да сме сигурни, че криптовалутите имат място на масата, когато става въпрос за свобода на словото.
[…] Искаме да включим Twitter в Web3, когато са готови. Искаме да помогнем за решаването на тези непосредствени проблеми като например, както споменахте по-рано, таксуването на членство и т.н., което може да се направи много лесно, в световен мащаб, като се използва криптовалута като средство за плащане.
Миналата седмица Мъск пое контрола на Twitter след като подписа сделка на стойност $44 милиарда, по която се работеше през по-голямата част от 2022 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн се позиционира за над 50% скок, твърди анализатор
Според доклад на Reuters от миналата седмица Binance разглежда различни свързани с криптовалутите решения на някои от недостатъците на Twitter, включително спам ботове – проблем, който почти принуди главния изпълнителен директор на Tesla да се откаже от сделката.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.