Президентът Джо Байдън се обърна към корпоративните лидери по време на изборите., въпреки че преди това критикуваше корпоративна Америка.
Бившият президент призовава за по-високи данъци върху големите компании и твърди, че те са отговорни за инфлацията.
Двамата лидери искат да докажат, че могат да работят заедно с работодателите, тъй като това е от решаващо значение преди изборите през ноември.
Според служители на Байдън те са готови за предложения как да се увеличат инвестициите и да се подобри икономиката.
От друга страна, Тръмп ще говори за икономическата си политика по време на среща с членовете на асоцията „Business Roundtable“, въпреки че нямаше успехи с това преди. Макар и да получи покана, президентът Байдън няма да може да присъства, тъй като е на посещение в Италия за срещата на върха на Г-7, където ще бъде представен от началника на кабинета Джеф Зиентс.
До април администрацията на Байдън се свърза с повече от 100 изпълнителни директори чрез Zients, който ръководи тези усилия. Според тях всички основни опасения са били разгледани и икономиката се справя доста добре, тъй като инфлацията е започнала да намалява, докато няма признаци за навлизане в рецесия.
Все още обаче имаше няколко проблема като липса на квалифицирани работници и дълги бюрократични процедури, които изискваха незабавно внимание. Освен това някои бизнес лидери се страхуваха, че ако Тръмп се върне със своите протекционистични политики, тогава може да има хаос на финансовите пазари, наред с други неща като налагане на несправедливи тарифи.
Междувременно министърът на търговията Джини Раймондо говори за плановете си да увеличи броя на жените в строителната индустрия и да гарантира, че производственият сектор, особено в производството на компютърни чипове, разполага с достатъчно квалифицирана работна сила чрез програми за чиракуване, наред с други.
Тя също така заяви, че сътрудничеството между работодателите и обучаващите институции трябва да бъде засилено, за да се отговори на специфичните нужди на различни пазари на труда, което е от решаващо значение за постигане на приобщаващ растеж, освен връщане на доверието сред гласоподавателите от средната класа, които търсят по-добри възможности при кандидатурата на Байдън за втори президентски мандат.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.