Службата на валутния контролер (OCC), регулаторният орган на САЩ, който отговаря за надзора на националните банки, обяви, че американските банки вече могат да се занимават с конкретни дейности, свързани с крипто, без предварително одобрение.
На банките вече е разрешено да съхраняват цифрови активи, да участват в операции със стабилни монети и да служат като валидатори на Proof-of-Stake блокчейн.
Това бележи промяна в сравнение с политиките от времето на Байдън, които изискваха от банките да поискат регулаторно разрешение, преди да се ангажират с крипто. Изпълняващият длъжността финансов контрольор Родни Худ подчерта, че макар банките да разполагат с повече свобода, те трябва да поддържат строг контрол върху управлението на риска, подобно на традиционните банкови дейности.
Крипто индустрията приветства новината. Ник Картър я нарече „най-голямата новина на деня“, а Александър Гривобяви “Сбогом, операция „Choke POint 2.0“. Съобщението съвпадна с крипто срещата на върха в Белия доми последва изпълнителната заповед на президента Тръмп за създаване на стратегически резерв за Биткойн.
Въпреки това Кейтлин Лонг, основател на Custodia Bank, предупреди, че регулаторната битка не е приключила, докато Федералният резерв и FDIC не отменят своите антикрипто насоки и Custodia не си осигури главна сметка на Фед.
Това решение бележи важна стъпка към интегрирането на криптовалутите в банковата система на САЩ.
Екипът по сигурността на Microsoft наскоро разкри троянски кон за отдалечен достъп (RAT), насочен към крипто портфейли, използвани в Google Chrome.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.