Според главния изпълнителен директор Брайън Мойнихан Bank of America обмисля да навлезе на пазара на стабилни монети със собствен точен, обезпечен с щатски долари.
В разговор с Дейвид Рубенщайн Мойнихан призна нарастващата роля на стабилните монети във финансовите услуги, като ги сравнява с фондовете на паричния пазар или традиционните банкови сметки. Той отбеляза, че с развитието на пейзажа може да се наложи институции като Bank of America да се адаптират към новите дигитални финансови инструменти.
Мойнихан също така намекна, че решението на банката зависи от регулаторната яснота. Той заяви, че ако администрацията на Тръмп приеме законодателство, което легитимира стабилните монети, Bank of America ще бъде готова да пусне свои собствени.
Eкспертът подчерта, че финансовата индустрия е свидетел на промяна, при която дигиталните активи могат да имат по-интегрирана роля в банковите операции.
Подчертавайки ангажимента на банката към иновациите, Мойнихан разкри, че Bank of America инвестира приблизително $4 милиарда годишно в нови технологии, като допълнителни $9 милиарда се изразходват за поддръжка на системите.
Като се има предвид този мащаб на инвестициите, той предположи, че стабилните монети могат да се превърнат в ключова част от по-широката дигитална стратегия на банката, като потенциално проправят пътя за засилено институционално участие в пространството на криптовалутите.
Екипът по сигурността на Microsoft наскоро разкри троянски кон за отдалечен достъп (RAT), насочен към крипто портфейли, използвани в Google Chrome.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.