Артър Хейс от BitMEX наскоро прогнозира, че Aptos (APT), блокчейн мрежа от първи слой, ще изпревари Solana (SOL) до 2-3 години.
В интервю за Раул Пoл, Хейс изрази мнение, че този ход ще направи Aptos втория по големина протокол oт първи слой след Етериум.
Доминиращата позиция на ETH непрекъснато се оспорва от нови и иновативни претенденти. Solana се появи през март 2020 г., за да се справи с проблеми като мащабируемост, скорост и висока цена, с които се сблъскваше Етериум. По този начин появата на SOL осигури така необходимите алтернативи в момент, в който ETH се бореше с проблемите на претоварването, произтичащи от наплива на DeFi дейности.
Въпреки този бавен напредък Solana в крайна сметка придоби авторитет като протокол. Той имаше забележителен скок в популярността след пускането на BONK, което се случи през декември 2022 г. и отбеляза първото сериозно движение на меме токен извън Етериум. Тъй като имаше по-ниски такси за емитиране в сравнение с ETH например, към тази платформа се насочиха и други меме моенти, както и иновативни DeFi платформи. Въпреки това Solana започна да изпитва своите проблеми със претоварването, точно както това, през което премина Етериум преди време.
Aptos е разработен с помощта на Move – нов език за програмиране на смарт договори, реализиран самостоятелно от инженерите на Meta Platforms Inc. като скоростен език, базиран на Rust.
Binance Futures ще разшири предлагането си на деривати с добавянето на два нови безсрочни договора с маржин в долари: CROSSUSDT и AINUSDT.
Shiba Inu (SHIB), популярната меме монета, отбеляза значителна волатилност през изминалата година. За инвеститорите, които са уцелили правилния момент на пазара, печалбите са значителни.
Вълна от институционални и регулаторни промени бързо превръща токенизацията от концепция в реалност, а ефектът върху основните блокчейн активи може да се прояви по-скоро, отколкото се очаква.
Binance представи 26-ия проект от програмата си HODLer Airdrops — Lagrange (LA), ZK протокол, предназначен да внесе проверима надеждност в екосистемата на изкуствения интелект.