Разкриването на значителна инвестиция от страна на CTC Alternative Strategies Ltd. в iShares BTC Trust (IBIT) на BlackRock отрази по-широка тенденция, при която традиционните финансови институции все повече включват криптовалути, по-специално Биткойн, в своите стратегии за управление на активи.
Този ход е емблематичен за нарастващото приемане и институционализиране на криптовалутата в рамките на регулираните финансови пазари.
Според информацията към 31 март CTC Alternative Strategies (Чикаго) притежава $27.7 милиона под формата на 685 364 акции от Биткойн ETF на BlackRock.
Одобрението и стартирането на спот Биткойн ETF-ите от SEC през януари отбеляза ключов момент за крипто инвестициите, предлагайки по-конвенционален и регулиран път за инвеститорите да получат експозиция към BTC. Тази промяна не само засилва легитимността на Биткойн като инвестиционен актив, но и го интегрира по-дълбоко в структурата на световните финансови пазари. Участието на големи фирми като BlackRock в тези ETF-и подчерта потенциалното им значение и доверието, което им се оказва благодарение на регулаторния надзор.
Инвестицията на CTC Alternative Strategies в IBIT, която я превръща във втория по големина дял в тяхното портфолио, свидетелства за силна вяра в потенциала на Биткойн. Това съответства на по-широките пазарни нагласи, при които други известни фирми като Yong Rong Asset Management, Susquehanna International Group, BNP Paribas и Ovata Capital Management също са заели позиции в BTC продукти. Тези движения предполагат силен институционален интерес, който може да подкрепи цената на водещата криптовалута.
Израел прави стъпки в крипто сектора, като регулаторът на ценни книжа одобри шест взаимни фонда за Биткойн, управлявани от компании като Migdal Capital Markets и Phoenix Investment.
Американските спот Биткойнборсово търгувани фондове (ETF) преживяха три поредни дни на отливи, възлизащи на близо половин милиард долара.
Metaplanet, която често е сравнявана с японската MicroStrategy, си осигури 4 милиарда йени чрез облигации с нулева лихва.
Индексът на цените на производителите в САЩ (PPI) за януари отчете повишение от 3.5%, което надхвърли 3.3% през декември, което е сигнал за продължаваща инфлация.