Китайският гигант за електронна търговия Alibaba е осигурил патент в САЩ за решение на базата на блокчейн, което има за цел да поправи един от основните проблеми в звукозаписната индустрия: музикалното плагиатство.
Патентът за „анализ на оригиналността“ на музика, базирана на блокчейн, който беше присъден от Службата за патенти и търговски марки на САЩ на 21-ви април, използва децентрализираната технология, която стои зад Биткойн , за систематично проверяване на песни.
Според патентната заявка, валидационен възел би анализирал текста, темпото и мелодията на песен, и след това сравнява резултатите с музикален каталог, за да определи дали е оригинален.
След това данните се добавят към блокчейна. Повтарянето на процеса с други възли, които анализират различни музикални фактори, в крайна сметка може да провери оригиналността на парчето.
Компанията се надява, че решението може да разкрие и да попречи на имитатори да крадат музика, защитена с авторски права.
Alibaba е сред няколкото мултинационални корпорации, които проучват блокчейн за широк спектър от случаи на употреба, обхващащи множество индустрии, от развлечения до финансови услуги.
Базираната в Токио корпорация Sony наскоро пусна новото си блокчейн решение за транспортни услуги. В допълнение, счетоводната фирма EY пусна нов блокчейн, базиран на Етериум , със сътрудници Microsoft и ConsenSys за захранване на частни, сигурни и съвместими с регулациите транзакции за бизнеса.
GameFi секторът се разраства през 2024 г., като новите проекти стартират с безпрецедентен темп.
Uniswap току-що постави нов рекорд, достигайки безпрецедентно ниво на месечен обем на търговия в мрежите от втори слой на Етериум.
Cardano достигна нов важен етап с внедряването на своя първи смарт договор с нулево знание (ZK) в основната мрежа, стъпка, която може да предефинира мащабируемостта и поверителността в екосистемата.
DIA обяви пускането на Lasernet, първия „rollup“ от втори слой, специално разработен за оракулската инфраструктура, която вече е достъпна в тестовата мрежа на Етериум.