Въпреки че през последните седмици редица активи на пазара на криптовалути бяха изправени пред предизвикателства, има признаци, че те може би отшумяват.
В индустрията се засилва мнението, че колективната пазарна капитализация може да се насочи към границата от $2 трилиона – крайъгълен камък, достигнат за последен път през март 2022 г.
Според прогнозите на експерта по крипто търговия Майкъл ван де Поуп, общата пазарна капитализация на сектора на криптовалутите е показала устойчивост, като се е отскочила от ключово ниво от около $1.54 трилиона, както беше подчертано в публикация от 26 януари.
Total market capitalization of #Crypto has taken the liquidity and bounced from the crucial area.
It seems likely we'll continue to $2T in the coming period. pic.twitter.com/XvLpTDHV3U
— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) January 26, 2024
Като се опира на анализа си на графични модели, ван де Поуп предложи потенциално продължаване на възходящото движение на пазара, насочено към значителната цел за пазарна капитализация от $2 трилион.
Това е интересно, като се има предвид, че секторът загуби този праг в началото на април 2022 г., след като го поддържаше в продължение на почти една година.
Изглежда, че по-широкият сектор навлиза в положителна фаза, особено след като водещият децентрализиран финансов (DeFi) актив, Биткойн (BTC), си възвърна позицията над границата от $41,000.
Очакванията за по-нататъшни печалби се засилват с наближаването на датата на следващото халвинг събитие на Биткойн.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.