По-голямата част от членовете на БРИКС изнасят суров петрол в целия свят, включително в САЩ, Европа и други западни съюзници.
Саудитска Арабия, ОАЕ, Иран, Египет, Етиопия и вече санкционираната Русия изнасят милиони барели петрол всяка година.
Дори наскоро руските производители на петрол доставиха първите си товари суров петрол „CPC Blend“ на Обединените арабски емирства (ОАЕ).
Цената на суровия петрол в момента е $90 за барел, а водещата инвестиционна банка JP Morgan прогнозира, че през следващите три години суровината ще поскъпне с още 67%.
Кристиян Малек, водещ изследовател на JP Morgan в областта на енергийните акции в Европа, Близкия изток и Африка, публикува доклад, в който се посочва, че „енергийният суперцикъл“ ще доведе до покачване на цените на суровия петрол до $150 за барел.
Според доклада това повишение на цените може да се случи тази цена през следващите три години.
„Нарастващият енергиен суперцикъл може да бъде единствената движеща сила за скока на цените„, пише Малек в доклада.
Скокът на цените на суровия петрол може да се отрази на световните пазари и да доведе до сътресения на акциите.
JP Morgan не е единствената компания, която прогнозира рязко покачване на цената на суровия петрол.
Водещата инвестиционна банка Goldman Sachs също прогнозира, че цените на петрола могат да достигнат $110 за барел до края на 2023 г.
Освен това през август Международната агенция по енергетика (IEA) съобщи, че цените на петрола са във възходяща тенденция.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.