Начало » Франция: 20% от работниците предпочитат плащания в криптовалута

Франция: 20% от работниците предпочитат плащания в криптовалута

28.06.2023 15:17 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Франция: 20% от работниците предпочитат плащания в криптовалута

Приемането на криптовалути бележи значителен ръст с течение на времето. Според Consensys значителен процент от световното население, приблизително 92%, е запознат с криптовалутите.

Хората постигнаха значителен напредък в разбирането и оценяването на този клас активи. Освен това се наблюдава постепенно увеличаване на броя на работниците по света, които желаят да получават плащания с криптовалута.

Неотдавна Payfit, френски доставчик на софтуер за заплати, проведе проучване и установи, че значителна част от френското население подкрепя идеята да получава заплатите си в криптовалута. Cointribune, френска медия съобщи, че приблизително 20% от французите биха били отворени за получаване на всички или част от заплатите си в криптовалути.

Тази констатация отразява нарастващото любопитство и приемане на дигиталните активи сред работещите, особено сред лицата на възраст между 18 и 35 години. Около 31% от респондентите в тази възрастова група изразяват ентусиазъм относно перспективата да получават част от заплатата си в активи, базирани на блокчейн.

Има обаче и скептици и хора, които се колебаят дали да приемат тази идея. Притесненията относно инфлацията накараха някои представители на висшата класа да се противопоставят на получаването на заплати в криптовалути. В доклада се подчертава, че служителите, работещи в големи компании, особено тези с над 500 служители и лицата, категоризирани като CSP+ (по-високи социално-професионални категории), са най-устойчиви на тази концепция.

Могат ли криптовалутите да се превърнат в бъдещето на парите? 

Амаури Лелонг, главен изпълнителен директор на Payfit, засегна този въпрос в неотдавнашно интервю, заявявайки: 

Светът на труда претърпява безпрецедентни промени, свързани с технологичното, общественото и екологичното развитие. След появата на поколението на хилядолетието на пазара на труда, последвано от дигиталните аборигени, наблюдаваме дълбока и постепенна трансформация във възприемането на работата и нейното място в живота.

Понастоящем в повечето части на света работниците имат ограничени стимули да приемат криптовалутата като свое възнаграждение. Волатилността и регулаторните опасения възпрепятстват широкото приемане на дигиталните активи като начин на плащане. 

Това обаче представлява само едната страна на историята и ситуацията може да се промени с течение на времето. Транзакциите, извършвани чрез блокчейн технологията, предлагат редица предимства, включително бързина, ниски разходи и повишена сигурност.

Освен това друго проучване на Consensys установи, че мнозина смятат, че криптовалутите са ключът към бъдещето на парите. Респондентите разглеждат криптовалутите като алтернатива на традиционната финансова система и като средство за революция в областта на дигиталната собственост.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Mastercard разширява мрежата си за плащания със стабилни монети

Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.

15.05.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Южна Корея получава нова опция за крипто разплащания

Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.

10.05.2025 22:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Бутан въвежда крипто плащания за туристи с помощта на Binance

Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.

09.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Tether с ново начинание в сферата на изкуствения интелект

Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.

06.05.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.