Според доклад на New York Post милиардерът предприемач Илон Мъск отрича твърденията, че притежава Dogecoin (DOGE) и манипулира цената на токена.
В писмо, прегледано от изданието, адвокатът на Мъск, Алекс Спиро, заявява, че твърденията на ищците за собственост на Мъск върху портфейл с Dogecoin са неоснователни и безпочвени.
През юни 2022 г. Мъск, който е демонстрирал подкрепа спрямо криптовалутата, вдъхновена от меме, беше съден от група недоволни притежатели на DOGE, които твърдяха, че той е манипулирал цената на дигиталния актив, което е довело до финансовите им загуби.
Неотдавна ищците се опитаха да изменят жалбата си, обвинявайки Мъск, че е използвал различни методи като публикации в Twitter, участието си в „Saturday Night Live“ и плащане на инфлуенсъри, за да популяризира DOGE за своя лична изгода.
Ищците също така твърдят, че Мъск е продал Dogecoin на стойност приблизително $124 милиона, след като цената му се е покачила с 30% след решението му временно да промени логото на Twitter на кучето Шиба ину – символа на Dogecoin.
В отговор юридическият екип на Мъск твърди, че представените доказателства, които свързват Мъск с портфейлите, са чисто косвени. Спиро отбелязва в писмото, че единственото основание за иска е, че портфейлите са продавали Dogecoin в период, в който се твърди, че цените са се повишавали, както е посочено в третата изменена жалба.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.