Последната седмица беше тежка за крипто пазарите след регулаторния натиск в САЩ, който допринесе за спада на повечето криптовалути.
Въпреки цялостният срив през миналия уикенд, Биткойн и Етериум успяха да се задържат, докато повечето криптовалути отбелязаха спадове от 20-30%.
Вчера, 14 юни, Биткойн не успя да се задържи над критичното ниво на подкрепа от $25,000. Незавсиимо от пробива надолу, към момента на писане на статията флагманската криптовалута успя да се върне над то ключово ниво и се търгува за $25,230 след близо 3% спад през последните 24 часа и около 5% на седмичната графика.
Еднодневният технически анализ на TradingView изглежда изключително мечи, тъй като обобщението и пълзящите средни сочат към „силна продажба“ със съответно 15 и 13 сигнала, докато осцилаторите показват „продажба“ с 2.
Разпродажбите и мечите настроения преобладават на пазара на криптовалутите след като Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) заведе дело срещу най-големите в света крипто борси, Coinbase и Binance. След новината повечето криптоактиви поеха по низходяща траектория след като бе започнало възстановяване от началото на 2023 г.
Днес изезнаха и данните за инфлацията в САЩ, които показват, че Федералния резерв ще остави лихвените проценти на сегашните си нива. Дали това има някакво въздействие върху цената на Биткойн, не може да се каже.
Етериум спадна до $1,650 към момента на писане на статията след срив от над 10% на седмичната графика и близо 5% през последните 24 часа.
Проучване на инвестиционната компания VanEck показва, че докато правителството на САЩ обсъжда потенциален резерв от Биткойн, 21 щата вече осъществяват планове за придобиване на BTC.
JPMorgan отчита, че институционалният интерес към фючърсите върху Биткойн и Етериум намалява, което оставя крипто пазара в уязвимо положение.
Microsoft представи най-новия си квантов пробив, но може ли той да представлява риск за инфраструктурата за сигурност на Биткойн?
Само за една година спот Биткойн ETF в САЩ надхвърлиха $750 милиарда общ обем на търговията от въвеждането им през януари 2024 г.