Според Santiment слабото представяне на SUSHI може да се дължи на неспособността ѝ да задържи потребителите и да се конкурира с други DeFi платформи.
Santiment, компания за криптоанализи, съобщи за значителен спад в TVL на SushiSwap (SUSHI), базиран на Етериум DeFi алткойн, от ноември 2021 г. насам.
TVL на SUSHI е спаднал с 93%, докато TVL на неговия конкурент Uniswap (UNI) – само с 63% за същия период.
Последните констатации на Santiment сочат, че броят на уникалните активни портфейли на SushiSwap е в застой, докато броят на Uniswap постоянно нараства.
Нарастващият брой на уникалните активни портфейли на UNI и здравословното използване на протокола предполагат по-добри перспективи за токена.
Освен това метриката на компанията за неактивно обращение подчертава неотдавнашното увеличение на неактивните SUSHI монети, което показва, че дългосрочните инвеститори разтоварват своите притежания. Този модел преди това е сигнализирал за рязък спад на цените.
Корелацията между предлагането на SUSHI на борсите и метриката за неактивно обращение също подкрепя идеята, че дългосрочните притежатели са избрали да се освободят от позициите си.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Добивът на Биткойн става все по-доходоносен – каква е причината?
Струва си да се отбележи, че гигантът за управление на активи Goldentree извади от залог почти 6 милиона SUSHI токена (2.68 милиона) и прехвърли почти половината от тях на Binance.
Токените бяха получени на средна цена от $1.24 през септември, а през октомври 2022 г. и след това бяха предназначени за стейкване. Ако собственикът на токените реши да продаде притежанията си на сегашната цена, той ще бъде на загуба.
По време на писането на статията SUSHI се търгува на цена от $1.04 след около 14% седмичен спад. Текущата пазарна капитализация на криптовалутата се оценява на $231.3 милиона, според данни на CoinMarketCap.
Трейдърите бързо пренасочват вниманието си към Етериум и алткойните, след като неотдавнашният исторически връх на Биткойн предизвика широко разпространен FOMO на дребно.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.
Stellar (XLM) набира силен бичи импулс, като през последните 24 часа поскъпна с над 1.9%, а през последната седмица – с 61%, достигайки $0.4725.
През тази седмица институционалното търсене към Етериум нарасна експлозивно, като спот борсово търгуваните фондове (ETF) отбелязаха най-високия си еднодневен приток.