Според информацията лицата, които се интересуват от придобиването на Signature Bank и Silicon Valley Bank, трябва да подадат своите оферти до 17 март.
Потенциалните купувачи обаче трябва да са наясно, че ще трябва да се откажат от крипто бизнеса на Signature Bank, тъй като американските власти изразиха загриженост относно въздействието на крипто бизнеса върху банките, позовавайки се на системни рискове.
Федералната корпорация за депозитно застраховане на САЩ се опитва да разреши ситуацията в банките, но частична продажба може да бъде одобрена само ако не се постигне пълна продажба.
Освен това източниците посочват, че целта е да се дадат предимства на традиционните кредитори пред дружествата за дялово инвестиране, като се ограничи достъпът до финансовите данни на банките само за наддаващи със съществуващ банков статут. Това ще позволи на участниците в търга да проучат финансовите данни, преди да подадат офертата си.
Съществуват опасения относно Signature Bank, тъй като в момента тя е обект на криминално разследване от страна на следователи от Министерството на правосъдието във Вашингтон и Манхатън.
Банката се разследва, за да се установи дали е предприела подходящи мерки за откриване на потенциално пране на пари от клиенти и дали внимателно проверява хората, които откриват сметки и дали следи транзакциите за признаци на престъпна дейност. Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) също разследва банката.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Coinbase обяви делистинга на шест алткойна, базирани на Етериум
Последните доклади сочат, че Signature Bank е знаела за сделките на FTX от юни 2020 г., а анализаторите се питат дали не е налице репресия срещу банките, които са приятелски настроени към криптовалутите.
Въпреки че член на управителния съвет на банката предполага, че затварянето е политически мотивирано, нюйоркските регулатори заявиха, че затварянето на Signature Bank не е свързано с участието ѝ в сектора на криптовалутите.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.