Начало » Регулации » Канадските регулатори обявиха нови правила, свързани със стабилните монети

Канадските регулатори обявиха нови правила, свързани със стабилните монети

23.02.2023 21:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Канадските регулатори обявиха нови правила, свързани със стабилните монети

Канадската администрация по ценни книжа (CSA) наскоро публикува нови правила, които крипто компаниите трябва да спазват, за да са в съответствие със закона.

С тези разпоредби CSA се насочва конкретно към крипто компаниите, занимаващи се със стабилни монети.

На платформите за търговия с криптовалути, работещи в Канада, сега е забранено да позволяват на клиентите си да купуват или депозират стабилни монети или други видове криптоактиви с референтна стойност (VRCA), без предварително да са получили писмено съгласие от CSA.

За да получат това съгласие, компаниите трябва да изпълнят редица изисквания за надлежна проверка, включително да гарантират, че стабилната монета е фиатно обезпечена.

В сряда регулаторът заяви, че няма да даде съгласие за VRCA, който не е напълно обезпечен с подходящ резерв, а по-скоро поддържа стойността си чрез алгоритъм.

Стабилните монети са криптовалути, които са проектирани да поддържат относително стабилна стойност, обикновено по отношение на стабилен актив като фиатна валута. CSA обаче предпочита да използва термина VRCA, тъй като някои стабилни монети не са били стабилни в миналото.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Крипто анализатор сподели какво може да изстреля Етериум до $10,000


Някои по-традиционни стабилни монети, обезпечени с фиат като USDT, USDC и BUSD използват резерви, деноминирани във фиат, за да поддържат стабилна цена. Платформите за търговия имат право да разрешават покупко-продажбата на тези токени само ако те са обезпечени с високоликвидни активи като парични средства и парични еквиваленти, държани от квалифициран попечител и подлежат на месечен преглед от независими одитори.

Освен това разпределянето на тези токени трябва да е в съответствие с канадското законодателство за ценните книжа, тъй като криптоактивите, обезпечени с фиат, обикновено се считат за ценни книжа.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Ето кога Камарата на представителите на САЩ ще гласува ключови крипто законопроекти

След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.

04.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на SEC с коментар за крипто регулациите

Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.

03.07.2025 10:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.