В неотдавнашно интервю за Stansberry Research Робърт Кийосаки, автор на бестселъра "Богат татко, беден татко", сподели мнението си за призива на Чарли Мънгър за забрана на криптовалути като Биткойн.
Докато Мънгър критикува криптовалутите, Кийосаки вярва, че по-младите поколения ги приемат поради легитимната им счетоводна система. Кийосаки заявява още, че фокусът трябва да бъде върху основната технология, а не върху движението на цените на криптовалутите.
Чарли вероятно все още би казал купувайте акции, но аз харесвам криптовалутите, не Биткойн, заради блокчейн, а блокчейн е счетоводна система. Тя е по-легитимна от ФЕД, Министерството на финансите или Уолстрийт, така че Чарли Мънгър е в тълпата на ФЕД, Министерството на финансите и Уолстрийт, а по-младите поколения, милениалите и по-ниско, са в тълпата на iPhone.
Кийосаки си е спечелил репутацията на успешен инвеститор и финансов обучител, поради което възгледите му за криптовалутите са много очаквани.
Чарли Мънгър е милиардер и заместник-председател на Berkshire Hathaway, компания, собственост на Уорън Бъфет и е високо ценен в света на финансите.
Призивът на Мънгър за забрана на криптовалутите срещна съпротива като мнозина твърдят, че разрастването на пазара на криптовалути се дължи на технологични иновации и желание за финансова независимост.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Предстои значителна корекция, твърди анализатор
Мънгър смята, че Биткойн е отчасти измама и е привлекателен за похитители.
Кийосаки е добре известен с бичите си възгледи за Биткойн, въпреки че е предупреждавал за потенциален срив на пазара. Той се застъпва за продължаване на акумулацията на Биткойн (BTC), тъй като смята, че потенциалният растеж на актива е значителен.
Авторът на бестселъри остава с бичи нагласи по отношение на Биткойн, като прогнозира, че до 2025 г. той ще се търгува за $500,000.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.