Индийска криптоборса пусна своето доказателство за резерви (PoR), споделяйки адреси на портфейли и притежавани от компанията дигитални активи.
WazirX пибликува своето доказателстжо за резерви. Интересното е, че Шиба Ину (SHIB) съставлява най-големия дял от активите на борсата възлизащ на 19%.
Раджагопал Менон, вицепрезидент на WazirX, заяви:
Като правим публично достояние адресите на нашите портфейли, списъка на борсите и независимия PoR доклад ние се надяваме да осигурим на нашите потребители доверието и сигурността, които те заслужават.
Индийската криптоборса използва услугите на Coin Gabbar, платформа за проследяване на криптоактиви на трета страна, за да покаже своите доказателства за резерви.
Платформата разполага с около 6.09 трилиона SHIB токена на стойност около $53.6 милиона по цена на актива около $0.0000088. Към момента на писане на статията меме криптовалутата се търгува за $0.0000087.
Следващите три най-големи притежания на WazirX са в Биткойн (BTC), Етериум (ETH) и Dogecoin (DOGE) като всеки от тях представлява съответно 8.35%, 9.37% и 8.11%.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Трейдинг компания придоби 13.5% дял в MicroStrategy
Забележително е, че резервите са деноминирани в стабилната монета Tether (USDT) въпреки факта, че WazirX обяви миналата година, че ще делистне няколко основни стабилни монети, включително USDT и ще ги конвертира в Binance USD (BUSD).
Около $257.5 милиона от общия размер на активите на потребителите се държат в портфейли на Binance, а почти $26.45 милиона – в други платформи.
WazirX отбеляза, че PoR докладът разкрива, че платформата е не само най-голямата криптоборса в Индия по обем, но и най-голямата в страната по резерви.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.