Джереми Хоган, партньор в американската адвокатска кантора Hogan & Hogan, който следи и коментира делото на SEC срещу Ripple, обясни защо притежава XRP.
На 22 декември 2020 г. Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) обяви, че е „подала иск срещу Ripple Labs Inc. и двама от нейните ръководители, които са и значими притежатели на ценни книжа, с твърдението, че са набрали над $1.3 милиарда чрез нерегистрирано, текущо предлагане на ценни книжа под формата на дигитални активи“.
Хоган сподели публикация в Twitter с прикачено видео, където главата на SEC Гари Генслер коментира Algorand по привидно позитивен начин:
Аз притежавам XRP, защото знам, че Ripple не могат да бъдат осъдени отново.
Притежавам Algorand, защото Algorand Foundation няма въобще да бъдат съдени.
I own XRP because I know Ripple can't be sued again.
I own ALGORAND because the Algorand Foundation won't be sued at all: pic.twitter.com/b3x7ENCU9t
— Jeremy Hogan (@attorneyjeremy1) December 30, 2022
Когато бе попитан дали е възможно Комисията по търговия със стокови фючърси (CFTC) да съди Ripple, Хоган каза, че „CFTC по същество ще трябва да твърди, че има някаква измама, а дори Комисията по ценните книжа и фондовите борси не можа да повдигне обвинения в измама“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Приходите на Биткойн миньорите продължават да влияят на пазара
Друг потребител попита Хоган за препоръките му по отношение на 20-те най-големи криптовалути. Той отговори, че само Биткойн е в безопасност от Комисията по ценните книжа и фондовите борси. Това вероятно се дължи на предишни коментари на председателя на SEC Гари Генслер и неговия предшественик Джей Клейтън.
Преди FTX щях да дам няколко имена. Но сега, мога наистина да кажа само Биткойн. И… това е.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.