Според изявление японското дъщерно дружество на вече фалиралата криптоборса FTX иска да започне да връща активи на клиенти от февруари следващата година.
FTX Japan заяви, че разработва системи, които да позволят на клиентите на компанията да изтеглят активите си чрез Liquid Japan, платформа за крипто търговия, придобита от FTX Trading Ltd в неразкрита сделка през тази пролет.
Процес от три стъпки ще позволи на клиентите да открият сметки в Liquid Japan до средата на януари, последвани от проверки на баланса и откриване на възможност за теглене в средата на февруари.
В изявлението се казва още:
Дълбоко се извиняваме за големите проблеми, причинени от продължителното спиране на услугите за теглене на законна валута, както и на крипто активи.
По-рано този месец японската дружество на фалиралата компания заяви, че адвокатската кантора, представляваща FTX Trading в производството по несъстоятелност по глава 11 е потвърдила, че паричните средства и криптовалутите на японските клиенти не трябва да бъдат част от имуществото на FTX Япония.
Новият мениджърски екип на криптоборсата, който сега е ръководен от Джон Рей III, подаде молба до Съда по несъстоятелността на Делауеър за одобряване на тръжни процедури за четири от независимите платежоспособни дъщерни дружества на компанията в САЩ, Япония и Европа.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Сега е момента за натрупване, твърди Райън Селкис
Също така бе съобщено, че FTX Япония държи около $94.5 милиона в криптоактиви и $46 милиона във фиатна валута в определени клиентски сметки.
Японското дружество беше на по-малко от шест месеца, когато компанията майка се срина. Когато то стартира през юни, Банкман-Фрйид беше назначен за нейн временен главен изпълнителен директор.
По това време той описа Япония като силно регулиран пазар с потенциален пазарен размер от почти $1 трилион, когато става въпрос за търговия с криптовалути.
Президентът на Ripple, Моника Лонг, насочва вниманието към нарастващата роля на стабилните монети в глобалните финанси, подчертавайки, че бизнеса вече не може да си позволи да ги пренебрегва.
BlackRock засилва ангажимента си с регулаторните органи в САЩ, като на 9 май се срещна с Крипто работната група на SEC, за да представи нарастващата си гама от продукти за дигитални активи и да продължи разговорите относно променящата се регулаторна среда.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.