Партньор-основател на Fenbushi Capital, Бо Шен, сподели, че неговият частен крипто портфейл е бил хакнат на 10 ноември, в резултат на което е загубил различни крипто активи на стойност $42 милиона.
Според данни от веригата около $38 милиона от откраднатите средства са били в стабилната монета USDC. Останалата част се е състояла от USDT, REP, UNI и LQTY.
Шен заяви, че е съобщил за експлойта на съответните правоприлагащи органи, уточнявайки, че откраднатите активи са лични средства, които нямат общо с Fenbushi и свързаните с компанията лица.
A total of 42M worth of crypto assets, including 38M in USDC were stolen from my personal wallet ending in 894 in the early morning of November 10 EST.
The stolen assets are personal funds and do not affect on Fenbushi related entities.
— Bo Shen (@boshen1011) November 23, 2022
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ще достигне ли Лайткойн (LTC) $100 ?
Компания за блокчейн сигурност потвърди, че експлойтът се е случил, обяснявайки, че вероятно е резултат от „компрометиране на частен ключ„.
Tx:0xf6ff8f672e41b8cfafb20881f792022f6573bd9fbf4f00acaeea97bbc2f6e4f7
This was caused by private key compromise as the transaction was initiated from the 0x6be8…5e894 address.
The total loss is ~$42M. https://t.co/3UepSxENs3 pic.twitter.com/XeTHG85E2l— Beosin Alert (@BeosinAlert) November 23, 2022
След като крадецът е получил нелегитимен достъп до портфейла, е източил всички негови активи към два Етериум (ETH) адреса под негов контрол.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.