Групата иска да чуе мнения от регулаторните органи, експертите от сектора и правителството по редица теми.
Общопартийната парламентарна група за криптовалути и цифрови активи (APPG) заяви, че е започнала проучване на криптосектора в Обединеното кралство с цел да изготви доклад и препоръки, които да сподели с правителството.
Тази група ще се ангажира с разглеждането на ключови политически въпроси, свързани с крипто и дигиталните активи в Обединеното кралство – писмени становища ще се приемат до 5 септември, се казва в обявлението на APPG.
Двупартийната група е съставена от депутати от основните политически партии и действа като форум за създателите на политики и крипто сектора в Обединеното кралство.
Групата иска да чуе мнението на участници в крипто индустрията, регулаторите, експертите от индустрията и правителството относно ролята на регулациите, дигиталните валути на централните банки, икономическата престъпност и защитата на потребителите. Тя също така планира да проведе няколко сесии за представяне на доказателства през следващите месеци.
Лиза Камерън, председател на APPG, заяви:
Жизнено важно е Обединеното кралство да не сваля крака си от газта и правителството и регулаторните органи да спазват ангажиментите си, когато става въпрос за крипто и цифрови активи.
Групата ще сподели своите констатации и с комисията по въпросите на финансите в парламента, която обяви свое собствено разследване на сектора.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн е най-голямата позиция на Питър Бранд
В контраст Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) на САЩ предприема подход, който според Том Емър, е прекомерен. Емър, който е представител на Минесота, твърди, че агенцията противоконституционно разширява властта си по отношение на дигиталните активи.
Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) е адски решена да разшири размера на своя отдел за правоприлагане в областта на криптовалутите и да използва правоприлагането за противоконституционно разширяване на своята юрисдикция.
Комисията разследва Coinbase, най-голямата борса в страната, а според служителите от офиса на Лумис са насочили вниманието си и към глобалния гигант Binance. Много пазарни участници се надяват Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) да възприеме централна роля в регулирането на крипто пазара, тъй като агенцията има по-отворен подход от SEC.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Европейският съюз даде одобрение на 10 компании, което им позволява да емитират стабилни монети в съответствие с новата рамка за пазарите на крипто активи (MiCA).
Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.
Високопоставен служител от Федералния резерв на САЩ настоява за ново законодателство, което да позволи на традиционните финансови институции да емитират стабилни монети, обезпечени с американски долар.