Германското правителство прие ново законодателство за въвеждане на изцяло електронни ценни книжа като част от по-широката блокчейн стратегия на страната.
Според финансовото министерство на страната новият закон облекчава правилата, принуждаващи емитентите и притежателите на ценни книжа да документират транзакции с хартиен сертификат.
Според един доклад, хартиеният сертификат вече може да бъде „заменен с вписване в централен депозитар на ценни книжа или регистър, воден от банки от частния сектор„.
Докладът също така спекулира, че това означава, че „вписване в регистър на крипто ценни книжа, базиран на блокчейн технология, вече е възможно„.
Германските държавни служители казват, че законът ще осигури правна яснота и ще увеличи потенциала на новите технологии.
Възхвалявайки новият закон, германският финансов министър Олаф Шолц, който посочва икономическата ефективност на електронните ценни книжа спрямо традиционните книжни книжа.
Сертификатът на хартия може да е скъп за някои поради носталгични причини, но бъдещето принадлежи на електронната му версия.
Междувременно, настроенията на Шолц наподобяват тези на министъра на правосъдието на страната Кристин Ламбрехт. Членът на кабинета изразява увереност, че цифровизацията на финансовия пазар ще се ускори чрез използването на блокчейн.
В друг доклад се казва, че поетапният подход на Германия към електронните ценни книжа изглежда предпазлив, но „изглежда също отива по-далеч от другите европейски държави, които вече разрешават електронни ценни книжа„.
Например, докато Франция от две години разрешава базирана на блокчейн търговия с ценни книжа, това обаче е приложимо само за „нелиствани ценни книжа, които не използват съществуващите системи за сетълмент на ценни книжа„.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.