След обвиненията, че сривът на алгоритмичната стабилна монета TerraUSD (UST) е бил вътрешна работа, компанията Terraform Labs на До Куон е изправена пред нови обвинения, включително че е разполагала с достатъчно активи в Tether (USDT) и TerraUSD, за да ги използва за незаконни дейности.
CoinDesk Korea работи съвместно с компанията за сигурност на блокчейн Uppsala Security и използва техники за блокчейн криминалистика, за да разследват срива на Terra след инцидента на 7 май.
Според статия на CoinDesk Korea проучванията са установили, че Terra Labs е разполагала с близо $3.6 милиарда в стабилните монети USDT и UST. Твърди се, че те може да са били използвани за пране на пари в централизирани и децентрализирани финансови борси (DeFi) и манипулиране на цените.
В допълнение към разкрието, че сривът може да е бил резултат от вътрешна работа, те проведоха допълнителен анализ на блокчейн данните, за да проследят движенията на неразкритите около $3.6 милиарда.
Както се обяснява в статията, главният изпълнителен директор До Куон е разкрил подробности за използването на Terra (LUNA), UST и Биткойн чрез своята SNS или Terra Foundation. Например, в случай на загубата на фиксацията на UST, компанията ще се опита да запази цената, използвайки средствата, които държи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Американските потребители държат криптовалутите си въпреки корекцията
Въпреки това, при разглеждането на данните от веригата, анализаторите откриха, че източникът и историята на използване са неясни за крипто портфейлите, които са пряко притежавани или управлявани от Terraform Labs и Luna Foundation Guard (LFG).
Откритите по този начин от тях средства възлизат на около $3.6 милиарда в UST и USDT. На всичкото отгоре анализаторите откриха, че тези средства може да се използват за манипулиране на цените и пране на пари на старата LUNA (сега Luna Classic) в DeFi и централизираните борси.
В статията подробно е описан процесът на анализ, както и списък на всички данни от веригата, които изследователите са използвали. Главният изпълнителен директор на Uppsala Security Патрик Ким заяви, че властите все още трябва да „проверят вътрешните данни на централизираните борси като Binance, Coinbase, Huobi и KuCoin„, които са били използвани за прехвърляне на подозрителните средства.
Сериозен пробив разтърси борсата за криптовалути Bybit в петък, когато Lazarus, известната севернокорейска хакерска група, открадна над $1.4 милиарда в Етериум токени и производни.
Bybit предприема агресивен подход към възстановяването на средствата, след като пострада от най-големия хак на крипто борса в историята на криптовалутите.
Според блокчейн следователя ZachXBT севернокорейската Lazarus Group е идентифицирана като организатор на масивен обир на Етериум за $1.4 милиарда, насочен към борсата за криптовалути Bybit.
Съобщава се, че Bybit, една от водещите крипто борси, е претърпяла сериозен пробив в сигурността, като от платформата са били източени дигитални активи на стойност над $1.4 милиарда.