Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например "pig butchering".
С решение, взето на 8 април 2025 г., Федералният съд на Австралия разреши на ASIC да започне процеса на ликвидиране на тези дружества.
Това действие е част от по-широката инициатива на Австралия за осигуряване на сигурен крипто пейзаж, справяйки се с нарастващата вълна от измами, маскирани като легитимен бизнес. Тези неправомерни операции често примамват жертвите, промотирайки фалшиви инвестиционни възможности и изграждайки доверие чрез романтични онлайн взаимоотношения, което е отличителна черта на т.нар. „pig butchering“ измами. Тези афери манипулират нищо неподозиращите лица да поемат значителни финансови ангажименти.
Сара Корт, заместник-председател на ASIC, изтъкна, че тези видове измами непрекъснато се развиват и простото елиминиране на една група често води до появата на нови. Тя подчерта, че е трудно да се справим с тези променящи се тактики, като ги оприличи на „хидра“, при която отрязването на една глава води до появата на още две на нейно място. Репресиите имат за цел да премахнат тези заблуждаващи компании и да предпазят потребителите от инвестиции в операции без реален надзор или подходящо управление.
Моментът на репресиите в Австралия съвпада с подобни глобални усилия, като например неотдавнашния арест в Индия на пет лица, свързани с крипто измама на стойност $700,000, свързана с Япония. В отговор на нарастващата заплаха от крипто измами ASIC активизира дейността си, като според съобщенията всяка седмица сваля над 130 фалшиви уебсайта. Комисията също така работи за подобряване на своята система за регистриране, за да предотврати бъдещи случаи на подобни схеми.
Във връзка с това крипто платформата Deribit издаде предупреждение за нарастване на броя на фалшивите предложения за работа в индустрията. Съобщава се, че измамници се представят за утвърдени крипто компании, за да въвлекат търсещите работа в измамни схеми, което допълнително подчерта значението на бдителността в крипто пространството.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.