Южнокорейският финансов министър заяви, че криптовалутите като Биткойн ще бъдат облагани с данъци като "нематериални активи“.
На фона на нарастващата опозиция срещу новия режим на данъчно облагане на криптовалути в Южна Корея, финансовият министър Хонг Намки потвърди, че правителството ще започне да облага капиталовите печалби от крипто търговията от следващата година.
“Това е неизбежно, ще трябва да наложим данъци върху печалбите от търговия с виртуални активи”, каза министърът на въпрос дали данъкът трябва да бъде отложен, докато държавата има подходящ надзор на индустрията, предаде Ройтерс във вторник.
Хонг подчерта, че криптовалутите като Биткойн (BTC) ще бъдат облагани с данък като “нематериални активи”, като отбелязва, че е “недоразумение” да се разглеждат като валути. Министърът също така предупреди, че търговията с крипто е уязвима за нови форми на незаконно набиране на средства и измами, призовавайки инвеститорите да останат бдителни, когато правят инвестиционен избор.
Както бе съобщено по-рано, южнокорейските законодатели първоначално обсъдиха 20% данък за капиталова печалба от крипто търговия през юли 2020 г., предлагайки всяка годишна печалба от над 2,5 милиона вон (2200 долара) да бъде обложена с данък, започващ през октомври 2020 г. В края на 2020 г. Южнокорейското правителство официално отложи нов данъчен режим върху печалбите от крипто до 2022 г., изправен пред сериозна критика и отблъскване по отношение на предложения крипто данък от местните крипто лобисти.
Всъщност номинираният за министър-председател на Южна Корея Ким Бу-кюм наскоро обеща да проучи крипто данъчния режим, за да се увери, че търговците получават справедливо отношение съгласно закона.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.