Администрацията на новоизбрания президент на Южна Корея, Юн Сук-йол, не губи време в стремежа си да запази статута на страната като център за иновации, тъй като се надява да въведе цялостно крипто законодателство през 2023 г. и да институционализира сектора до 2024 г .
На 11-ти май южнокорейският вестник Kukmin, позовавайки се на изтекъл правителствен документ, съобщи, че администрацията се стреми да въведе „Основния закон за дигиталните активи“ (DABA) през следващата година и да последва с повече законодателство до 2024 г.
Законопроектът ще бъде изготвен в съответствие с международните норми и ще разчита на опита на най-големите икономики в света, тъй като местният съвет за финансова стабилност (FSB) ще си сътрудничи с базираната в Базел Банка за международни разплащания (BIS) и регулаторите на САЩ и ЕС.
Въпреки че няма много подробности, това, което е известно, изглежда доста оптимистично за индустрията. Правителството планира да разшири съществуващата инфраструктура за крипто-фиат транзакции, позволявайки на повече банки да създадат свои собствени платформи за обмен на фиат-крипто. В момента в страната има само 4 банки с този капацитет. Освен това южнокорейските власти очакват да институционализират NFT и да въведат регулаторна рамка за ICO.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Gemini отричат да са дали 100,000 Биткойн на Blackrock
Издаването на дигитална валута на централната банка (CBDC) също присъства в плановете. Централната банка на Корея завърши първата фаза на тестовете си през януари 2022 г.
Администрацията на Юн вече потвърди валидността на изтеклия документ, като отбеляза обаче, че този проект не е окончателният.
На 3-ти май Юн Сук-йол обяви, че ще настоява за отлагане на данъчното облагане на печалбите от крипто инвестиции, докато не бъде приет Основният закон за дигиталните активи, което означава поне до 2024 г. Съгласно новите правила за крипто данъчно облагане, правителството ще наложи 20% данък върху печалби от крипто над $2,100 на година.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.