Швейцарското правителство ще приложи нови блокчейн закони до по-малко от година.
Федералният департамент на финансите започна консултационен процес за общите разпоредби, касаещи блокчейн и технологията на разпределния леджър (DLT).
Консултацията ще се състои сред кантони, партии и други заинтересовани групи в пространството. Тя ще продължи над три месеца и ще завърши на 2-ри февруари 2021 г.
Това е част от усилията на на правителството на Швейцария да промотира блокчейн и криптовалутите. Всичко това се случва само месец след като правителството на държавата внесе няколко поправки на съществуващи финансови и корпоративни закони с цел включване на блокчейн и на разпределения леджър.
Според официално обявление, поправките на съществуващите закони са подобрили регулаторната рамка на Швейцария. Държавата сега е по-добре позиционирана да промотира блокчейн и DLT.
Наредбите ще помогнат на правителството да инкорпорира тези поправки в закони на ниво федерални разпоредби и федералният съвет цели да въведе тези закони в сила от август 2021 г.
Подрепата на Швейцария за крипто и блокчейн компаниите привлече много фирми по света в държавата, като тя помещава над 900 блокчейн компании, които наемат над 4,700 души.
Нивото на приемане на крипто в страната е толкова високо, че един от кантоните – Цуг – познат като ‘Крипто долината’, вече позволява на жителите да плащат данъците си в Биткойн и Етериум.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.