Филипинската централна банка вижда дигиталните токени като средство за намаляване на използването на фиатни пари и подобряване на предоставянето на финансови услуги в страната, въпреки че страната все още изучава собствената си дигитална валута.
Говорейки с Bloomberg, управителят на филипинската централна банка Bangko Sentral ng Pilipinas или BSP, Бенджамин Диокно, заяви, че цифровите токени „разширяват обхвата и намаляват разходите за финансови услуги“, както и намаляват употребата на фиатни пари.
Диокно каза, че цифровите токени подобряват начина, по който централната банка предоставя финансови услуги на гражданите.
Филипините са една от страните, които изучават пускането на собствена цифрова валута. BSP заяви, че проучването му ще разгледа възможността и потенциалните последици за политиката на дигиталната валута на централната банка или CBDC. Страната вече беше пуснала платформа, базирана на блокчейн, за разпространение на държавни облигации.
По-рано бе съобщено, че CBDC позволяват на централните банки да намалят зависимостта си от клиринговите къщи и да намалят разходите и ще им позволят да прилагат парична политика. CBDC също могат да бъдат разпространявани сред гражданите по дигитален начин.
SG-FORGE на Societe Generale предприе важна стъпка, като пусна в обращение своята обезпечена с евро стабилна монета EUR CoinVertible (EURCV) в блокчейна на Stellar.
Ripple си партнира с бразилската Braza Group, за да въведе нова стабилна монетна – BBRL – в XRP Ledger.
Европейската централна банка (ЕЦБ) представи стратегия за модернизиране на финансовите транзакции чрез създаване на възможност за разплащания в пари на централната банка.
Макар от Бинанс още да се чудят дали да вкарат Pi Coin на своята платформа, крипто инвеститорите вече могат да търгуват при „конкуренцията“. Pi Network Open Mainnet стартира днес. в 05:30 ч. българско време, а криптовалутната общност най-после получи достъп до Pi Coin (PI) на крипто борсата OKX. Въпреки че в първите часове след пускането […]