Genesis, Фирмата за търговия и кредитиране в криптовалута, затвори четвъртото тримесечие на 2019 г. с рекордно високи резултати що се отнася до заеми.
Genesis създаде повече от $1,1 милиарда в заеми и кредити за своите институционални клиенти, като общите активни заеми са $545 милиона, което показва увеличение с 23% в сравнение с $450 милиона през тримесечието.
Предприятието отбеляза увеличение на своята активна книга за кредити и заеми, въпреки спад от 14% на цената на Биткойн (BTC) и други дигитални активи. Размерът на заемите в щатски долари също продължава да нараства и представлява 37% от активното кредитно портфолио на компанията през Q4 2019.
Към декември 2019 г. цялата индустрия за заемане на криптовалути се оценява на $4,7 милиарда, а броят на крипто платформите расте бързо, сочи доклад, изготвен от блокчейн компанията Graychain Ltd.
Кредиторите са спечелили общо $86 милиона в лихви от 2018 г. насам. През първото тримесечие на 2019 г. са издадени над 5,400 нови заеми, а през второто – най-малко 18,500. Обемът на кредитирането също нараства, като кредиторите издават $64,8 милиона заеми през първото тримесечие и $159,3 милиона през второто.
Съвсем наскоро, голяма компания за отпускане на крипто кредити BlockFi добави поддръжка за Лайткойн (LTC) и USD Coin (USDC).
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.