Откакто финансовата технология еволюира от фиатните валути до по-прозрачните, гъвкави и мълниеносни криптoвалути, тонове цифрови токени са взривили крипто пространството.
От водещите и големите виртуални токени като Биткойн (BTC), Етериум (ETH), Litecoin (LTC) и дори Stellar (XLM), които не са токени за неприкосновеност на личния живот, до такива като Monero (XMR) и Zcash, които предлага анонимност на своите потребители, цифровите валути бързо изпълниха потенциала си да бъдат електронни пари.
За разлика от преди няколко години, където броят на финансовите институции, приемащи крипто, беше малък и броят им на крипто пазара беше минимален. Днес е очевидно, че хората са по-наясно с функцията, която играят на световния пазар, защото броят им продължава да нараства, като общият брой на тези цифрови токен надхвърля 2000, към момента според CoinMarketCap.
Въпреки че някои от тях не си заслужават сериозно внимание, защото не са толкова подходящи, няколко недостатъци на водещи токени като Bitcoin, които имат проблеми като ограничената мащабируемост, високите такси за транзакции и сравнително дългите транзакции, наистина създадоха място на пазара за тонове по-нови цифрови валути.
Някои от тях нямат никаква роля в този особен проблем, като например XRP на Ripple, което позволява на системите, трансграничен разплащателен режим, които имат няколко ключови финансови институции, които използват технологията ѝ, защото транзакциите им струват по-малко и се обработват по-бързо.
С топ 20 криптовалути като Биткойн, Ripple, Етериум, Биткойн Кеш, Cardano , Litecoin, IOTA , NEM , Stellar Lumens, Dash , Monero и други токени от този списък, имат уникални точки от продажбите, които ги правят по-привлекателни за крипто потребителите с в световен мащаб.
Тъй като цифрите продължават да се увеличават, експертите са казали, че повечето от тези токени, особено по-малките, вероятно ще се окажат безполезни, така че те съветват крипто потребителите да бъдат внимателни при закупуването им като инвестиционен вариант.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.
Дългоочакваните плащания към кредитори от фалиралата крипто борса FTX се натъкнаха на сериозна пречка, след като FTX Recovery Trust обяви временно спиране на плащанията към потребители в 49 чуждестранни юрисдикции.
Конгресът официално прие историческия икономически пакет на президента Доналд Тръмп, който представлява мащабен законопроект, съчетаващ агресивни данъчни облекчения с дълбоки съкращения на федералните разходи.