Добри новини за крипто-миньорите, според вестник "Журнал дьо Монреал".
Добрите новини са, че правителството на Квебек прекратява забраната си за продажбата на електроенергия на крипто-миньорите.
Квебек търси по-умерени взаимоотношения с копаещите, които са избягали във втората най-населена провинция на Канада в търсене на евтина електроенергия. Квебек предлага много ниска цена на електроенергия. Това е благодарение на мрежата на Хидро-Квебек от 63 водноелектрически централи. Това (и репресиите върху изкореняването на криптопродажба в Китай) привличат постоянен поток от бивши миньори.
За съжаление търсенето на електроенергия не можеше да бъде удовлетворено. По-рано този месец, говорител на „Хидро-Квебек“ каза пред ТГС, че крипто-миньорите използват около една четвърт от капацитета им. За да се защитят други домове и фирми в мрежата, Хидро-Квебек прекрати всички нови заявки от крипто-миньори. Новият регламент вдига този мораториум, стремейки се да работи с тези крипто-копаещи компании.
Криптоминиращите ще получат електричеството си, но има малка предпазна мярка. По време на пиковите часове Хидро-Квебек може да направи „принудително изхвърляне на натоварване“. Това означава, че ще прекъсне захранването през периода от 100 до 300 часа годишно, когато мрежата на Квебек оперира на максимален капацитет.
Като съдейства с миньорите, Квебек се позиционира като епицентър на тази нова индустрия, в самото и начало. Но регулацията гарантира, че това не е за сметка на домове и други фирми.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.