Американският комисар за ценни книжа и инвестиции (ASIC) Джон Прайс изнесе реч, в която изтъкна актуализираните насоки на финансовия регулатор за ICO и криптовалути на събитие на Fintech, в Сидни на 26-ти април:
Разработването на иновативни технологии като блокчейн и ICO има потенциала да революционизира начина, по който нашето общество се ангажира с финансови продукти и услуги, но с революцията идва и риска … Измамите са корозивни, когато става въпрос за изграждане на всякаква форма на доверие и всички ние имаме роля, която да изиграем, за да се уверят, че не се случват.
Речта на Прайс се фокусира върху защитата на австралийските потребители, като подчерта, че австралийското корпоративно и потребителско законодателство се прилага дори ако ICO е създаден и функционира от чужбина.
Миналата година ASIC публикува информационен лист, който дава насоки на всеки субект, обмислящ да бъде включен в ICO, като евентуално може да ги приведе в съответствие с австралийския Закон за корпорациите от 2001 година. В зависимост от вида на предлаганото означение. ICO могат да се считат за „управлявани инвестиционни схеми“, акции или предлагане на деривати, или „безкасово плащане“. Вчера Прайс подчертава „основното задължение е да не подвеждат или да заблуждават чрез оферти или маркетинг“.
Прайс заяви, че е в интересите на крипто индустрията да изгради по-зрял сектор, който да поддържа дългосрочното обществено доверие, добавяйки, че ASIC в момента сътрудничи с други местни и международни регулаторни органи, за да изясни рамката за криптовалутите „в областта на данъчното облагане, пране на пари, платежни системи и финансови услуги.“
В Европа, Азия и САЩ има значителен регулаторен импулс, свързан с крипто сферата. ICO проектите попадат под особен контрол, както и необходимостта от налагане на мерки за борба с изпирането на пари (AML) и спазване от страна на „Know-Your-Customer“ (KYC), на цялата индустрия. Несигурното въздействие от настъпването на регулирането вече оказва влияние върху входящия капитал, но някои инвеститори смятат, че регулаторната яснота ще се окаже положителна в дългосрочен план.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.