Неотдавнашната волатилност на критпо пазара, съчетана с прибирането на печалби по време на празниците, породи опасения за края на алткойн сезона.
Водещите алткойни като Етериум, XRP и Solana отбелязаха забележими спадове, отразявайки предпазливите нагласи на инвеститорите, тъй като потапянето на Биткойн до $80,000 натежа допълнително върху пазарните перспективи. Предстоящите изтичания на опциите за Биткойн и ETH засилват опасенията за повишена волатилност.
Въпреки тези предизвикателства експертите остават оптимистично настроени. Анализаторът „Titan of Crypto“ прогнозира силно възстановяване, твърдейки, че тези, които отхвърлят ралито на алткойните, могат да съжаляват за пропуснатите бъдещи печалби. По подобен начин Майкъл ван де Поуп подчерта сезонната липса на ликвидност и пазарните манипулации, но запазва бича позиция по отношение на алткойните, особено с наближаването на 2025 г.
Към момента на писане на статията глобалната пазарна капитализация на криптовалутите спадна с 3% до $3.32 трилиона, но обемът на търговията нарасна с близо 10% до $125.82 милиарда. Етериум се понижи с близо 5% до $3,323, XRP спадна с 6% до $2.15, а Solana се понижи с 5% до $187.
Меме монетите като DOGE и SHIB също се сблъскаха със затруднения, въпреки че експертите очакват потенциално рали на SHIB до $0.00008, което е сигнал за продължаващо доверие на пазара.
Въпреки краткосрочните неуспехи, индексът на страха и алчността остава на ниво 63, което предполага, че оптимизмът се запазва, като мнозина смятат, че алткойн-сезона може да продължи до 2025 г.
BNB се издигна над $803, поставяйки нов исторически връх, след което леко се отдръпна.
Tron (TRX) проявява признаци на откъсване от ценовото действие на Биткойн, като потенциално се позиционира като водещ индикатор за възникващ алткойн сезон.
Обемът на търговията с алткойни на Binance Futures нарасна до $100.7 милиарда за един ден, достигайки най-високото си ниво от 3 февруари 2025 г. насам, според данни на CryptoQuant.
Биткойн регистрира най-големия си нетен приток към борсите от юли 2024 г. насам, което е сигнал за потенциална промяна в пазарното поведение.