Microsoft приписва неотдавнашния си технологичен неуспех на разпоредбите на ЕС, които ограничават възможността на компанията да защитава Windows толкова ефективно, колкото конкурентите си като Apple.
Споразумение от 2009 г. изисква от Microsoft да предостави същия достъп до системата си на други компании за защитен софтуер.
Последният проблем доведе до прословутия „син екран на смъртта“, който засегна милиони Windows потребители, нарушавайки дейността на предприятия в различни сектори и довеждайки до анулиране на полети. Проблемът се дължи на дефектна актуализация, издадена от CrowdStrike, конкурент на софтуера за сигурност на Microsoft – Windows Defender.
Главният изпълнителен директор на CrowdStrike се извини за грешката, но отговорът му срещна отпор от страна на високопоставени личности. Уязвимостите в сигурността на Microsoft са повтарящ се проблем, който привлича критики и контрол от страна на Конгреса.
Децентрализираните системи, които разпределят данните и сигурността в множество възли, се разглеждат като по-стабилна алтернатива, която потенциално може да избегне такива широко разпространени сривове, елиминирайки единичните точки на отказ.
Nike се изправя пред нова съдебна битка, след като група купувачи на NFT и крипто активи обвиниха компанията, че им е нанесла големи финансови загуби.
Ripple официално опроверга слуховете за IPO, потвърждавайки, че няма намерение да излезе на борсата през 2025 г.
Висши мениджъри в две от най-големите банки в Америка продължават да изтеглят голяма част от личните си акции.
През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.