В петък поредица от технически неизправности предизвикаха смущения в услугите на авиокомпаниите, банките и Лондонската фондова борса, отбелязвайки необичайна поредица от сривове, които се разпространиха от САЩ до Азия след прекъсването на онлайн услугите, за което съобщи Microsoft Corp.
Първоначалните проблеми се появиха в САЩ късно в четвъртък и се дължаха на неизправност в услугите на Microsoft, включително Azure и 365. Базираната в Денвър авиокомпания Frontier Airlines, дъщерно дружество на Frontier Group Holdings Inc., преустанови полетите си за повече от два часа, позовавайки се на проблеми с онлайн услугите на Microsoft. Авиокомпанията отмени спирането на заминаванията в цялата страна и започна да възобновява полетите в 23:00 ч. нюйоркско време.
LSE Group, която управлява Лондонската фондова борса, обяви, че се е сблъскала с глобален технически проблем, който е възпрепятствал публикуването на новини. В Азия японските потребители започнаха да съобщават за проблеми с услуги като Microsoft 365 – базирания на облачни услуги офисен софтуер на компанията – в следобедните часове.
Авиокомпаниите на летищата в Мумбай и Хонконг прибягнаха до ръчно чекиране на пътниците поради сривовете.
Тези неотдавнашни сривове последваха малко след като Microsoft заяви, че е отстранил срив в своите облачни услуги Azure. Преди това на страниците за състоянието на компанията беше посочено, че Azure и Microsoft 365 са имали няколкочасови проблеми.
Говорител на Microsoft заяви, че компанията разследва съобщените прекъсвания и проблеми.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.