Анализаторите на крипто борсата Bitfinex споделиха своето мнение дали цената на Биткойн (BTC) може да бъде значително повлияна от изхода на президентския дебат в САЩ между Джо Байдън и Доналд Тръмп на 27 юни.
Те смятат, че едва ли Биткойн ще бъде драстично засегнат, но въпреки това, по-широкият пазар на криптовалути и токените, свързани с кандидатите за президент, наричани от анализаторите PolitiFi токени, може да изпитат някои краткосрочни колебания.
От борсата твърдят, че и Байдън, и Тръмп имат добре документирани позиции по отношение на криптовалутите и финансовите регулации. Освен това според тях пазарът вече е оценил възгледите им, така че всяко повторение на вече споделена информация по време на дебата е малко вероятно да предизвика нова волатилност.
Важно е да се отбележи, че според анализаторите все пак може да има значително движение при PolitiFi токените по време на и след дебата в зависимост от представянето на кандидатите, тъй като тези токени сами по себе си се превърнаха в спекулативни.
Макар че по време на дебатите може да се споменат крипто регулаторни рамки, конкретиката обикновено се появява от подробни политически съобщения и законодателни процеси. Ето защо е малко вероятно съществените дискусии относно крипто регулирането в САЩ да произтекат пряко от дебатите.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.