Домакинството на Швейцария на Световната среща за мир, посветена на руско-украинската война, привлече разнопосочно участие от страна на международните участници, което разкрива забележителни тенденции по региони.
Членовете на БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка, наред с други) не присъстваха, като единствено Индия беше представена на министерско равнище от Паван Капур, секретар (Запад). Докато Бразилия изпрати делегация от наблюдатели, а Южна Африка и ОАЕ изпратиха пратеници; китайските им колеги, Египет и Етиопия предпочетоха да не присъстват заедно с Иран.
Тази среща на върха ще се проведе между 15 и 16 юни в курорта Бюргенсток. Тя има за цел да подкрепи мирните усилия на Украйна въз основа на предложението на президента Володимир Зеленски от 10 точки, очертано през 2022 г. Следва да се отбележи, че Русия не е поканена.
Въпреки това европейските държави са по-активни, отколкото азиатските или африканските държави. Що се отнася до Азия, освен Ню Делхи имаше само един член на ШОС, който изпрати делегация на срещата на върха, докато ,други като Китай и Иран отсъстват. От страните от АСЕАН в лицето на Сингапур, Индонезия, Филипините и Тайланд изпратиха свои представители, но други не участваха, като Камбоджа изтъкна, че е притеснена от липсата на руско представителство.
В същото време Западна Азия изпрати високопоставени делегации, включително на Саудитска Арабия, Катар и Йордания, докато Израел и ОАЕ са предпочели пратеници. От Африка участват най-малко 13 държави, включително Кабо Верде, Кот д’Ивоар Гана Кения Либия Сомалия.
Като цяло Европа показа много по-голяма подкрепа в сравнение със Северна Америка, за разлика от Азия и Африка, където срещата беше приета слабо поради геополитическата сложност, както и разнообразното международно подреждане на фона на глобалното напрежение, което все още продължава.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.