Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC) публикува последния доклад, според който банковата система на САЩ отчита нереализирана загуба в размер на $517 милиарда.
FDIC също така заяви, че в момента 63 кредитора в САЩ са на ръба на несъстоятелността.
Развитието на ситуацията показва, че американските банки са изложени на риск, докато централните банки на страните от БРИКС масово придобиват злато.
Макар че нереализираните загуби са само в балансите, те могат да се превърнат в пасив, когато банките се нуждаят от ликвидност.
Броят на кредиторите в списъка на проблемните банки нарасна значително през последното тримесечие, съобщиха от FDIC:
Броят на компаниите в Списъка на проблемните банки, тези с комплексен рейтинг CAMELS „4“ или „5“, се увеличи от 52 през четвъртото тримесечие на 2023 г. до 63 през първото тримесечие на 2024 г. Броят на проблемните банки представлява 1.4% от всички банки, което беше в рамките на нормалния диапазон за некризисни периоди от 1% до 2% от всички банки. Общите активи, държани от проблемни банки, се увеличиха с 15.8 милиарда до $82.1 милиарда през тримесечието…
Тези проблеми могат да причинят предизвикателства за кредитното качество, приходите и ликвидността на сектора. Освен това влошаването на състоянието на някои кредитни портфейли, особено на офис имоти и кредити по кредитни карти, продължава да изисква наблюдение. Тези проблеми, заедно с натиска върху финансирането и маржовете, ще останат предмет на постоянно внимание от страна на надзора на FDIC.
Това поставя банковата система на САЩ под натиск, докато държави от БРИКС разпродават американските държавни ценни книжа и долара.
Алиансът БРИКС също така е начело на движението за дедоларизация, като убеждава развиващите се страни да прекратят зависимостта си от долара.
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.
OKX официално навлиза на крипто пазара в САЩ, разкривайки планове за внедряване на своята централизирана платформа за търговия и услуга за портфейли в цялата страна.
В ход, позициониращ Панама Сити в челните редици на дигиталните финанси в Латинска Америка, кметът Майер Мизрахи разкри, че градът скоро ще започне да приема плащания в криптовалути за различни обществени услуги, включително данъци, разрешителни и дори автобусни билети.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.