Напоследък Китай, член на БРИКС продава значителни количества американски държавни ценни книжа и облигации на агенции.
Ако разгледаме последните данни на Министерството на финансите на САЩ, китайските авоари са намалели от $816.3 милиарда през декември до $767.4 милиарда към края на март тази година. Това е огромно намаление от $48.9 милиарда само през първите три месеца на 2024 г.
През второто тримесечие на 2024 г. към момента на писане на статията Китай се отказа от още $25.1 милиарда. Това са продажби на стойност $72 милиарда в американски държавни и облигации на агенции, които Китай е продал през последните 7 месеца.
Също така световният съвет по златото съобщи, че от края на 2022 г. насам Китай и другите страни от БРИКС са най-големите купувачи на злато.
Развитието показва, че членовете на БРИКС и други развиващи се страни не намират американските държавни ценни книжа за изгодни. Поради това инвестират усилено в злато и други активи и стоят настрана от долара,
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.
OKX официално навлиза на крипто пазара в САЩ, разкривайки планове за внедряване на своята централизирана платформа за търговия и услуга за портфейли в цялата страна.
В ход, позициониращ Панама Сити в челните редици на дигиталните финанси в Латинска Америка, кметът Майер Мизрахи разкри, че градът скоро ще започне да приема плащания в криптовалути за различни обществени услуги, включително данъци, разрешителни и дори автобусни билети.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.