Международната научно-практическа конференция „БРИКС в ерата на глобалните социални трансформации“ се проведе в Москва във Факултета по глобални изследвания на Московския държавен университет „Ломоносов“ (МГУ), съобщи телевизия БРИКС.
Виктор Садовничий, ректор на Московския държавен университет „Ломоносов“, откри конференцията с приветствено видеообръщение, а на самото събитие присъстваха учени от Русия, Китай, Южна Африка и Индия.
По време на пленарната сесия Санджай Кумар Пандей, професор в Института за международни изследвания към Университета „Джавахарлал Неру“ (JNU), направи презентация на тема „БРИКС и глобалният юг: Перспективата на Индия“.
Пандей подчерта, че азиатските, африканските и латиноамериканските държави заемат все по-значимо място в този динамично променящ се свят, съобщи TV Brics.
Професорът също така сподели, че е необходимо да се обърне по-голямо внимание на решаването на проблемите, които възникват в този регион.
Междувременно Садовнич заяви:
Днес БРИКС е авангардът, ядрото на формирането на определен световен ред, основан на дълбокото уважение, цивилизационната идентичност и ценностите на народите на всички страни, на желанието за равноправен диалог и взаимноизгодно сътрудничество.
Докторът на политическите науки, ръководител на катедрата на ЮНЕСКО във Факултета по глобални процеси на МГУ Юрий Саямов обясни каква роля могат да играят страните от БРИКС в решаването на глобалните социални проблеми съобщи ТВ БРИКС.
Той заяви:
БРИКС представлява формат, който открива възможност за справедливо участие на страните в международните отношения и световните процеси. Страните от групата трябва да се съсредоточат върху необходимостта от изпълнение на глобалната програма за развитие, одобрена през 2015 г. от Общото събрание на ООН, до 2030 г. Въпреки това вече трябва да мислим за обновен глобален дневен ред, който да отразява новата конфигурация на глобалния свят.
Той подчерта още, че органичната интеграция на новите участници в БРИКС е една от целите на руското председателство на БРИКС през 2024 г.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.