Компанията Tether, известна със своята стабилна монета USDT, наскоро представи цялостен план за преструктуриране, целящ да разшири предлагането ѝ извън стейбълкойните.
Компанията е разделила дейността си на четири отделни отдела: Data, Finance, Power и Edu, всяка със собствена област на фокус.
Подразделението за данни (Data) се фокусира върху инвестиции в нововъзникващи технологии като изкуствен интелект и peer-to-peer платформи. Тя вече е направила инвестиции в компании като Holepunch и Northern Data Group.
Друго подразделение – Finance, отговаря за управлението на предлаганите от Tether стабилни монети и разработването на нови финансови инфраструктури, базирани на блокчейн. Това включва предстоящи проекти като платформа за токенизация на дигитални активи.
Освен USDT, Tether управлява и различни други стабилни монети, включително EURT, CNH₮ и XAU₮. Освен това Tether активно придобива Биткойн, като неотдавнашните покупки възлизат на 8,888 BTC.
Подразделението Power е посветено на устойчиви практики за добив на Биткойн и енергия, съобразени с глобалните цели за устойчивост.
И накрая, подразделението Edu се фокусира върху разширяването на достъпа до дигитално образование, особено в областта на блокчейн и peer-to-peer технологиите. То подкрепя образователни инициативи и партньорства по целия свят.
Това преструктуриране означава преминаването на Tether към по-диверсифициран подход, целящ приобщаване и технологичен напредък в индустрията на дигиталните активи.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.