До Куон, съосновател на Terraform Labs и самото дружество, са признати за отговорни за измама в съдебно дело за ценни книжа.
По време на съдебния процес журито обсъди дали Куон и неговата компания са подвели инвеститорите относно стабилността на Terra USD (UST) и интеграцията му с корейско приложение за мобилни плащания.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) твърди в заключителната си реч, че в информацията на Terra за алгоритъма на Chai и UST са допуснати значителни пропуски, като оприличава ситуацията на продажба на автомобил с неизправни спирачки въпреки функциониращите предпазни колани и въздушни възглавници.
Комисията по ценни книжа и фондови борси подчерта, че Куон е инструктирал своя мениджър по комуникациите да не разкрива ролята му на маркетмейкър в пререгистрацията на Jump през 2021 г. Защитата се противопостави на тези твърдения, заявявайки, че Terra е била прозрачна по отношение на рисковете, включително тези за „спиралата на смъртта“ в своите Бели книги. Те също така подчертаха усилията на Terra за справяне с предизвикателствата, като например стартирането на LUNA 2.0 за засегнатите инвеститори.
Бившият главен изпълнителен директор До Куон не присъства на съдебното производство, тъй като се намира в Черна гора след ареста му през март 2023 г. за използване на фалшиви документи. Директорът на отдела за правоприлагане на SEC Гурбир С. Гревал изрази задоволство от присъдата на съдебните заседатели, като подчерта необходимостта от регистрация и спазване на изискванията на пазарите на криптовалути с цел защита на инвеститорите.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.