По време на миналогодишната среща на върха в Йоханесбург БРИКС отправи покани към още шест държави да се присъединят към неговите редици, с което алиансът значително се разшири. Сред страните, към които бяха отправени покани, бяха Саудитска Арабия, ОАЕ, Аржентина, Египет, Иран и Етиопия. Забележително е, че Аржентина, под ръководството на новоизбрания президент Хавиер Милей, отказа предложението, изразявайки резерви към блока. Останалите държави обаче, включително Саудитска Арабия, обсъждат своето потенциално членство.
Въпреки поканата, Саудитска Арабия все още не е приела официално предложението на БРИКС, оставяйки решението си в очакване. Съюзът, състоящ се от девет членове, очаква отговора на Саудитска Арабия, тъй като Кралството се ориентира във вътрешните си процеси.
Мзувукиле Джеф Макетука, посланик на Южна Африка в Русия, потвърди продължаващите обсъждания в Саудитска Арабия, като подчерта, че решението на Кралството остава в очакване. Поради това алиансът очаква позицията на Саудитска Арабия, преди да предприеме по-нататъшни действия.
Потенциалното включване на Саудитска Арабия е от стратегическо значение за БРИКС, особено за увеличаване на нейното влияние в световния петролен и газов сектор и за укрепване на финансовите ресурси на алианса. От друга страна, Саудитска Арабия признава важността на поддържането на балансирани отношения както с БРИКС, така и със Запада, за да предпази икономиката си от потенциални последици. По този начин процесът на вземане на решения в Кралството е повлиян от съображения за икономическа стабилност и неутралност.
В хода на дискусиите динамиката между Саудитска Арабия и БРИКС подчертава сложността на глобалната икономическа дипломация и взаимодействието на стратегическите интереси между държавите.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.